Щодо діяльності митних брокерів

Членам Асоціації митних брокерів України

Шановні колеги!

Повідомляємо Вам, що 22.10.08 в Державній митній службі України відбулося відкрите засідання Правління Громадської ради при Держмитслужбі України, на якому головним питанням був розгляд проблеми діяльності підприємств – митних брокерів.

На засіданні були присутні Заступник Голови Держкомпідприємництва України Іголкін С.М., Директор Департаменту організації та контролю за діяльністю підприємств, що надають митні послуги Мелюх В.П., відповідальні посадові особи Держкомпідприємництва та Держмитслужби, керівники Асоціацій митних брокерів України, міжнародних експедиторів України, «Укрзовніштранс», представники інших підприємств та громадських організацій.

Заступник Голови Держкомпідприємництва зазначив, що Держмитслужба повинна дотримуватись законності у державному регулюванні посередницької діяльності митних брокерів та видавати ліцензії на цей вид діяльності. Правових перешкод для цього немає, бланки ліцензій Держмитслужба може отримати у Держкомпідприємництва у будь-який час. Заступник Голови Держкомпідприємництва також наголосив, що Держкомпідприємництво, зі свого боку, підтримує позицію митних брокерів та готове надавати всіляке сприяння задля проведення процедури ліцензування якнайшвидше.

Директор Асоціації митних брокерів України Мироненко М.В. ознайомив присутніх про стан проблеми діяльності митних брокерів, зазначив, що в особі митного брокера митниця повинна бачити лише союзника, а не ворога. Також проінформував про те, що 16.10.08 відбулася нарада керівників підприємств – митних брокерів, на якій був прийнятий документ « Позиційне рішення Наради керівників підприємств – митних брокерів щодо діяльності митних брокерів та їх представників» та передав цей текст разом із додатками Заступнику Голови Держкомпідприємництва Іголкіну С.М.

Директор Департаменту організації та контролю за діяльністю підприємств, що надають митні послуги наполягав на тому, що Держмитслужбі надано право одноосібно регулювати діяльність митних брокерів, та в черговий раз запропонував направляти пропозиції до Проекту наказу «Про затвердження порядку діяльності митних брокерів та їх представників».

Проте Правління Громадської ради при ДМСУ проголосувало за те, що зазначений проект наказу взагалі не прийнятний та не відповідає законам України.

Правління Громадської ради при ДМСУ шляхом голосування прийняло одностайне рішення про невідкладний початок проведення процедури ліцензування посередницької діяльності митного брокера, відповідно до вимог чинного законодавства України. При цьому, усіма членами Ради та присутніми учасниками відкритого засідання було одностайно висловлено відношення до проекту наказу Держмитслужби «Про затвердження Порядку діяльності митних брокерів та їх представників», як протизаконного та такого, що може завдати шкоди не тільки свободі підприємництва в Україні, а й економічній безпеці Держави.

Враховуючи зазначене вище, Асоціація митних брокерів України просить Вас підготуватися до процедури ліцензування. Перелік необхідних документів, зразок заяви та порядок надання пакету документів ми направимо Вам найближчим часом.

При цьому повідомляємо, що до кожної заяви від Члена АМБУ, Асоціація буде надавати рекомендаційний лист щодо видачі ліцензії на здійснення посередницької діяльності митного брокера.

Дирекція Асоціації наголошує, що цей відповідальний крок ми здійснюємо, щоб зрушити з «мертвої» точки існуючий правовий нігілізм державних службовців відносно діяльності підприємств – митних брокерів.

Зважаючи на досвід кінця 2003 року із невизначеністю ліцензування митних брокерів, виникає шанс на приведення діяльності митних брокерів до вимог чинного законодавства.

З повагою,

Директор М.Мироненко

У приєднаних файлах тексти позиційного рішення та юридичного аналізу проекту Наказу ДМСУ