«Відбілення» ринку побутової техніки та електроніки - завдання митниці на найближчий час

Державна митна служба України розпочала втілення масштабного проекту, результатом якого повинно стати «відбілення» ринку побутової техніки та електроніки в Україні.

На даному етапі ведеться активна робота безпосередньо з виробниками побутової техніки, а також з їхніми офіційними представництвами.

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Державною митною службою України в особі Голови Служби Анатолія Макаренка та Асоціацією підприємств побутової техніки та електроніки в особі президента Асоціації Ореста Яремчука. Меморандум закріплює домовленості сторін зі співпраці та пошуку нових форм контролю за ввезенням в Україну побутової техніки та електроніки.

На сьогодні вже створена робоча група, завданням якої є опрацювання питань взаємодії, та розробки нової системи контролю за переміщенням через митний кордон побутової техніки. У створенні робочої групи взяли участь представництва практично усіх відомих світових фірм-виробників побутової техніки, які представлені на українському ринку.

Загалом системна робота у напрямку «відбілення» ринку побутової техніки та електроніки почала проводитись з грудня 2009 року і вже є достатньо відчутні результати. їх можна ілюструвати даними статистики митних оформлень імпорту:

Переваги для споживачів від запровадження нового механізму взаємодії полягають у тому, що на ринку побутової техніки значно зменшиться відсоток підробок. Встановлюватимуться уніфіковані ціни в межах країни на товар одного й того ж виробника.

Найбільшою перевагою для виробників у цьому випадку буде захист прав інтелектуальної власності. Прозора взаємодія, а також спрощений порядок митного оформлення товарів забезпечить рівні можливості у конкурентній боротьбі.

Джерело: Сайт прес-служби Державної митної служби України