Співпраця митниці і бізнесу має бути ефективною та результативною

Начальник Волинської митниці Сергій Остролуцький зустрівся 23 березня, з експортерами та імпортерами області. На зустрічі, яка проходила на митному посту «Луцьк», обговорювалися перспективи співпраці митниці з учасниками зовнішньоекономічної у І півріччі 2010 року. Керівник митниці охарактеризував стан такої співпраці у І кварталі цього року, відмітивши позитивну тенденцію зростання у січні - березні кількості імпортних операцій у порівнянні з такими ж місяцями минулого року, розповів про завдання, які ставить Державна митна служба України щодо наповнення бюджету у 2010 році.

Про антикризові зміни в оподаткуванні при ввезенні товарів представників підприємств проінформувала начальник відділу митних платежів митниці Людмила Баховець. Так, зі вступом України до Світової Організації Торгівлі ставки мита були зменшені по 2,5 тис. товарних позиціях, з них 641 товар отримав нульову ставку мита. Із січня 2010 року відповідно до протоколу про вступ України до СОТ ставки ввізного мита продовжують поступово трансформуватися в сторону зменшення. Отож, навіть в умовах економічної кризи держава робить конкретні кроки щодо створення сприятливих умов для суб»єктів підприємницької діяльності у сфері ЗЕД.

Активними під час зустрічі були і самі учасники ЗЕД. Вони винесли на обговорення низку проблемних питань, які виникають під час здійснення ними митного оформлення товарів. Зокрема, найбільш наболілим для представників бізнесу залишається питання визначення митної вартості товарів. Проте в ході обговорення таких питань з»ясувалося, що митниця не в змозі самостійно розв»язати проблеми підприємців, необхідні зміни до нормативних документів, законодавчих актів. Ініціювати такі зміни підприємцям допоможе Громадська рада при Волинській митниці, голова якої Віталій Зосимчук також брав участь у зустрічі.

Після завершення зустрічі Віталій Зосимчук запросив начальника митниці та усіх присутніх на розширене засідання правління Громадської ради при Волинській митниці, яке відбулося в приміщенні митного поста «Луцьк» цього ж дня. На початку засідання Голова Громадської ради при Волинській митниці ознайомив членів правління та усіх присутніх з новими нормативними документами щодо митного оформлення товарів, здійснення міжнародних перевезень. Проінформував про необхідність отримання суб»єктами господарювання, зокрема перевізниками, діяльність яких пов’язана із транзитом вантажів та направленням декларацій в митниці країн ЄС, міжнародного коду ЕОRI, про застосування штрафних санкцій за невчасне подання документів до митного оформлення на кордоні та про шляхи вирішення спірних питань, що виникають у перевізників при перетині кордону. Для надання допомоги учасникам ЗЕД з питань визначення митної вартості товарів, які були озвучені підприємцями цього ж дня, правління Громадської ради вирішило звернутися до Державної митної служби з проханням щодо можливості отримання учасниками ЗЕД у митних органах попередніх консультацій щодо рівня митної вартості товарів, які вони збираються ввезти, на стадії заключення контрактів, а не під час ввезення цих товарів, як це відбувається зараз.

Обидва заходи, які відбулися в цей день, були спрямовані на підвищення ефективності співпраці митниці з представниками бізнесу, адже саме від цього залежить кінцевий результат - наповнення Державної скарбниці.

Джерело: Держмитслужба України