ОТЧЕТ ПО КОНФЕРЕНЦИИ "Первый месяц кампании по местным выборам: проблемы и угрозы"

Версія для друкуВерсія для друку

Територіальні виборчі комісії хочуть зекономити виділені їм гроші на сучасних пломбах для виборчих скриньок та пакетах для бюлетенів з мокрими печатками - вважають в Комітеті виборців.

Згідно із законом про вибори, ЦВК лише виділяє гроші, а ТВК вже самі вирішують, які системи захисту закуповувати. Втім, якщо комісії придбають замість захищених, звичайні пломби та паперові конверти, гарантувати, що по дорозі до ТВК їх ніхто не відкривав, неможливо.

“Щоб в нас не вийшла така історія, щоб в половині або більшій частині округів будуть якісні пломби, якісні пакети, а в інших - все буде по старинці, і дуже часто з одного боку комісії шкодують гроші, бо це вже не такі великі гроші, бо закон не зобов’язує, але дуже часто справа не в грошах”, - вважає голова КВУ Олександр Черненко.

В Асоціації виробників систем опломбування кажуть, що лише половина ТВК надала заявки на закупівлю сучасних пакетів для бюлетенів з мокрими печатками та пластикових пломб для виборчих скриньок, які неможливо відкрити, не зруйнувавши.

“Пакет заклеєно, ну потім вони ж його намагаються відкрити, все. Він буде зруйнований, тому що будь-які спроби, як я вам казав, і з допомогою нагрівання, і з допомогою охолодження - вони дають руйнацію цього клапану і відновити його неможливо”, - запевняє президент Асоціації виробників систем опломбування Ростислав Цирень.
«ВІДЕО»
By 24tv