Митники, правоохоронці і бізнесмени обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності

Наприкінці жовтня на базі Львівської митниці відбувся семінар за темою „Шляхи вдосконалення роботи підрозділів з питань захисту прав інтелектуальної власності з правоохоронними та іншими контролюючими органами із координації процедур захисту прав інтелектуальної власності”.

В роботі семінару прийняли участь фахівці, відповідальні за здійснення контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об’єкти інтелектуальної власності Київської регіональної, Київської обласної, Вінницької, Івано-Франківської, Ягодинської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Ужгородської, Вадул-Сіретської, Виноградівської, Дніпропетровської, Бориспільської, Житомирської, Чернігівської, Харківської, Дністрянської, Кельменецької, Львівської, Глухівської, Луганської митниць та викладачі Хмельницького центру підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів.

За інформацією, наданою Управлінням заходів торгівельної політики, в перший день занять відбулись заплановані зустрічі з представниками правоохоронних та контролюючих органів, на яких було здійснено обмін досвідом щодо форм і методів роботи, спрямованої на перекриття каналів незаконного переміщення через митний кордон контрафактної продукції, та заходів щодо недопущення незаконного виробництва, розповсюдження та реалізації контрафактних товарів. Наводилися цікаві факти та приклади конкретних ситуацій з повсякденної практики, обговорювалися проблемні питання, пов’язані з застосуванням норм чинного законодавства. Висловлено побажання поглибити спільну співпрацю митних, правоохоронних та контролюючих органів, направлену на забезпечення захисту прав інтелектуальної власності.

Викладачем Хмельницького центру підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів була підготовлена актуальна доповідь на тему „Рамкові стандарти Всесвітньої митної організації” та їх застосування при організації митого контролю.

Учасники семінару прийняли активну участь в обговоренні питань діяльності підрозділів захисту прав інтелектуальної власності Держмитслужби України, які були винесені на Круглий стіл.

Другий день семінару був присвячений практичним заняттям з розпізнання контрафактних товарів. З презентаціями виступили представники таких відомих торгівельних марок, як NIKE, ADIDAS, LEVI’S, DOVE, CIF, REXONA, REEBOK, LIPTON, PHILIP MORRIS, лікарських засобів, що виробляються під торговельними марками „Сандоз”, „Навартис”, які на практиці показували, як розрізнити контрафактний та оригінальний товари, наводили конкретні приклади та вказували на ознаки, на які необхідно звертати увагу під час проведення митного контролю та митного оформлення з метою недопущення переміщення через митний кордон України підробних товарів.

Презентації в електронному виді готуються для направлення всім митним органам та учбовим закладам ДМСУ для використання в практичній роботі.

Доповідачі та слухачі мали можливість працювати у формі конструктивного діалогу, обговорити стан захисту прав інтелектуальної власності в Україні, проблемні питання та перспективи роботи.

На достатньому рівні були вирішені організаційні питання: забезпечення технічними засобами, умови проживання учасників, доставки їх до місця проведення семінару тощо.

Рівень підготовки та проведення семінару можна зазначити як високий, що відмічено, зокрема, юридичними представниками іноземних компаній-правовласників.

Джерело: Державна митна служба України