У столиці відкрилася виставка «1000 років української печатки»

  • warning: Illegal string offset 'data' in /home/avso1or/public_html/includes/tablesort.inc on line 110.
  • warning: Illegal string offset 'data' in /home/avso1or/public_html/includes/tablesort.inc on line 110.
Версія для друкуВерсія для друку

У Києві в Національному музеї історії України відкрилася унікальна виставка «1000 років української печатки».

В експозиції беруть участь 15 провідних музеїв, архівів, бібліотек, України та Росії. Географія проекту поєднує історико-культурні надбання Москви, Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Дніпропетровська, Чернігова, Запоріжжя.

Виставка носить унікальний характер і не має аналогів не тільки в українському, а й пострадянському музейному просторі. На ній представлено понад 400 печаток, що відображають різні періоди культурного та історичного розвитку України, її державного життя упродовж 1000 років. Експозиція поділяється на п’ять тематико-експозиційних блоків, вибудуваних за хронологічним принципом. Кожен з них розкриває особливості розвитку української печатки на різних історичних етапах. В експозиції широко представлені печатки київських князів, урядників, духовенства. На виставці експонуватиметься перша збережена печатка, від якої веде літочислення традиція українських сфрагістів, яка належала князеві Святославу Хороброму.
Однією з особливостей виставки є масштабне застосування сучасних ІТ-технологій.

Виставка проходитиме з 24 травня по 17 листопада цього року.

Де: Національного музею історії України і Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих «Віхи історії: тисячоліття української печатки»

Основна стаття: http://culture.unian.net/ukr/detail/194552

Причіплений файлРозмір
1369400378.jpg39.24 КБ