На базі Південної митниці пройшов семінар начальників відділів контролю за переміщенням товарів

      На базі Південної митниці пройшов семінар начальників відділів контролю за переміщенням товарів регіональних митниць і митниць за темою «Проблемні питання, що виникають при застосуванні фінансових гарантій». Центральний апарат Держмитслужби представили керівники Управління контролю за переміщенням вантажів та Відділу стратегічного планування. Крім працівників митних органів у семінарі прийняли участь член правління АсМАП України в Одеській області О. Захаров та генеральний директор Командитного товариства «Донтрансгарант і компанія» В. Ліннік.

      Серед іншого, учасники семінару було проінформовані про підготовку проекту наказу Держмитслужби України щодо порядку і критеріїв відбору гарантів, які надаватимуть фінансові гарантії митним органам та відмінності в порівнянні із його старою редакцією.

      Користуючись присутністю на семінарі пана Лінніка, керівника одного з незалежних фінансових посередників, начальники відділів контролю за переміщенням товарів підняли питання відносно недостатнього рівня поінформованості перевізників і власників товарів щодо діяльності підприємств, які надають фінансові гарантії митним органам, а також про наявні факти зволікання з наданням ними гарантій. Зазначена інформація була прийнята до уваги.

      Також присутні дізналися про зміни у порядку контролю за діяльністю митного перевізника, викликані передачею функцій видачі ліцензії митного перевізника та контролю за дотриманням ліцензійних умов на цей вид господарської діяльності до новоствореного підрозділу центрального апарату — Департаменту організації та контролю діяльності підприємств, що надають митні послуги.

      У ході другого семінарського дня учасники за активної участі співробітників Південної митниці провели практичні зайняття в Іллічівському морському порту. Вони мали змогу ознайомитися з особливостями порядку митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України з використанням інфраструктури порту.

      Як показав семінар, проблемні питання у різних митницях мають подібний характер. У своїй більшості вони пов’язані з недосконалістю норм чинного законодавства у галузі надання фінансових гарантій митним органам, необхідністю вдосконалення роботи програмно-інформаційних комплексів, які використовуються під час здійснення контролю за доставкою вантажів, а також із наданням роз’яснень щодо дій посадових осіб митниць при митному оформленні товарів у відповідності до вимог Конвенції МДП та інших нормативних актів, пов’язаних із наданням гарантій митним органам.

     Активне обговорення дозволило сформувати ряд пропозицій щодо вирішення проблемних питань, котрі, на думку учасників семінару, потребують опрацювання підрозділами Держмитслужби України. Серед них, зокрема, — посилення взаємодії відділів контролю за переміщенням товарів зі службами митної варти та організації боротьби з порушеннями митного законодавства; актуальність нормативного врегулювання застосування гарантій при здійсненні комбінованих перевезень товарів; удосконалення процедури передачі інформації стосовно закритих на території України книжок МДП; прискорення митного оформлення при ввезенні товарів на митну територію України за книжками МДП шляхом внесення електронних відомостей з бази даних АсМАП до ЄАІС Держмитслужби та інші.

Джерело: Державна митна служба України