Щодо розірвання Угоди між АМБУ та ДМСУ

Членам Асоціації митних брокерів України
Керівникам підприємств – митних брокерів

Шановні колеги!

      Асоціація митних брокерів України отримала лист Держмитслужби від 06.11.08 № 11/1-12/12215 за підписом Голови Служби «Про розірвання Угоди між Держмитслужбою України та Асоціацією митних брокерів України від 20.07.06», в якому Держмитслужба повідомляє про розірвання Угоди та зазначає, що це повідомлення слід вважати невід’ємною частиною вказаної Угоди.

      Положення зазначеної Угоди носять декларативний характер. Окремими статтями Угоди Держмитслужба визнала Асоціацію національним об’єднанням підприємств та організацій, що здійснюють митно-брокерську діяльність та була укладена виходячи з необхідності розвитку співробітництва щодо забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи підприємствами і організаціями, що надають послуги з декларування товарів і транспортних засобів.

      Дії Асоціації базуються і мають на меті виключно забезпечення виконання своїх статутних зобов’язань (зокрема, здійснювати захист інтересів членів Асоціації в органах державної влади, міністерствах та відомствах). Асоціація завжди намагалася бути помічником Держмитслужби у її намаганнях змінити законодавство на краще, захисником інтересів своїх Членів та своєрідним посередником при вирішенні спірних питань.

      Рішення Держмитслужби про розірвання Угоди прийняте, можливо, через різницю позицій Асоціації та Держмитслужби у порядку державного регулювання посередницької діяльності митного брокера.

      Водночас, на наше глибоке переконання, будь-які розбіжності можливо врегулювати шляхом переговорів, проведення консультацій, або у інший спосіб.

      У теперішні скрутні для України часи, зумовлені світовою фінансово-економічною кризою, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України та більшість центральних органів виконавчої влади нашої держави спільно із своїми профільними асоціаціями, об’єднаннями та підприємствами разом намагаються зменшити вплив кризи на економіку підприємств, і, як наслідок, на економіку України в цілому.

      На нашу думку, Державній митній службі України та Асоціації митних брокерів України також слід спільними зусиллями намагатися звести до мінімуму втрати суб’єктів господарювання, які надають митно-брокерські послуги та послуги митних ліцензійних складів.

      Ми вважаємо, що у відносинах між Державною митною службою України, яка останнім часом здійснює достатньо виважену політику, та Асоціацією митних брокерів України повинні настати відповідні зміни. Лише добрі наміри, конструктивний діалог може принести свої позитивні результати.

      Розуміючи, що з припиненням дії Угоди питання самі по собі не відпадуть, ми будемо продовжувати звертатися до Держмитслужби з питань проведення консультацій, нарад, круглих столів, тощо, з метою захисту інтересів митних брокерів та додержання законодавства України.

      Крім того, Асоціація запрошує до своїх лав нові підприємства, організації та фізичних осіб - підприємців, як у якості дійсних членів, так і з отриманням статусу Асоційованого члена, для спільних дій по захисту своїх прав.

Митні брокери України - єднайтесь!

З повагою,

Асоціація митних брокерів України