Голови митних служб України та Польщі обговорили ситуації на україно-польському кордоні

19 листопада у м.Варшава відбулась робоча зустріч Голови Державної митної служби України Валерія Хорошковського і Генерального директора Митної служби республіки Польща Яцека Капіци. Під час зазначеної зустрічі обговорювалась низка актуальних питань двостороннього співробітництва у митній сфері, серед яких – обмін інформацією між митними службами України та Республіки Польща, спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, а також стан реалізації спільних проектів „Порівняльний аналіз функціонування пунктів пропуску”, „Вимір часу, необхідного для перетину кордону в пунктах пропуску для автомобільного та залізничного сполучення”.

Зокрема, керівники митних адміністрацій обох країн обговорили стан обміну попередньою інформацією про переміщення товарів та транспортних засобів, які перемішуються через українсько-польську ділянку кордону. Українська сторона відзначила важливість створення системи обміну попередньою інформацією про переміщення товарів і транспортних засобів через спільний кордон, а також запропонувала польській стороні розглянути можливість відновлення взаємних обмінів статистичними даними і створення в рамках міжурядової українсько-польської комісії Робочої групи з питань статистики взаємної торгівлі.

З питань здійснення спільного контролю у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, керівники митних адміністрації обмінялись думками стосовно практичної реалізації положень Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Польща про співробітництво під час здійснення контролю осіб, товарів та транспортних засобів, які перетинають українсько-польський державний кордон від 25.06.01 та перспективи врегулювання окремих питань, які пов’язані з її виконанням, та актуалізації зазначеного міжнародного договору.

Крім цього, сторони погодились продовжувати співпрацю в рамках робочої групи з питань функціонування спільно керованих пунктів пропуску, створеної за участю представників митних та прикордонних служб України та Республіки Польща.

Керівники митних адміністрацій обговорили питання щодо реалізації спільних проектів «Порівняльна характеристика облаштування, технічного оснащення та функціонування пунктів пропуску для автомобільного сполучення» та «Вимір часу, необхідного для перетину українсько-польського державного кордону».

Сторони відзначили корисність реалізації проектів в контексті ефективного усунення черг на українсько-польській границі.

За підсумками зустрічі Сторони погодилися продовжити роботу з підготовки до здійснення сумісного проекту «Вимірювання часу, необхідного для перетину українсько-польського державного кордону» і провести робочу зустріч експертів на початку грудня цього року.

 В цілому, виконання зазначених проектів дозволить здійснити аналіз існуючої ситуації в пунктах пропуску та узгодження діяльності митних адміністрацій з відповідних питань.

Також в ході зустрічі було обговорене питання приєднання України до Конвенції по спрощенню формальностей по торгівлі товарами і Конвенції про Сумісну Транзитну Процедуру.

Українська Сторона висловила подяку за підтримку польською стороною  намірів України по приєднанню до вищезазначених Конвенцій і отримання, на першому етапі, статусу спостерігача в Робочій групі ЕС-ЕАСТ і Електронній митній Групі NCTS.

За результатами зустрічі Головою Держмитслужби України та Генеральним директором Митної служби Республіки Польща були накреслені плани подальших дій митних адміністрацій сторін на подальший період.

Джерело: Державна митна служба України