Колегія Держмитслужби України проаналізувала роботу Служби

21 листопада відбулося засідання розширеної Колегії Державної митної служби України.  Колегія Держмитслужби України проаналізувала роботу Служби у напрямках боротьби з контрабандою, порушеннями митних правил та контролем за правильністю визначення митної вартості.

Колегія також затвердила План роботи Держмитслужби України на 2009 рік. Як зазначалося, План сформований на основі системності – всі розділи (напрямки роботи) тісно пов’язані між собою. Недостатнє виконання одного з них  викликає недостатність виконання інших. Колегія визначила, що рецептом успіху є робота в команді.

Аналіз показав, що у наступному році Україна перебуватиме у складних умовах. Проте  Державна митна служба України має резерви, щоб забезпечити виконання покладених на неї державних завдань. Крім того, Колегія зобов’язала митні органи мінімальними ресурсами забезпечити функціонування усіх систем роботи, як щодо розвитку, так і утримання, а також і по виконанню функціональних обов’язків.

Колегія визначила, що резерв Служби –  в ефективності роботи по контролю за правильністю декларування митної вартості, ефективному використанню системи аналізу ризиків, заходах із забезпеченню повноти сплати обов’язкових митних платежів після оформлення товарів.

Крім того, керівництво Митної служби акцентувало увагу присутніх на неприпустимості зосередження лише на покращенні статистичних показників – є потреба у якісних змінах роботи по контролю за правильністю заявленої митної вартості.

Колегія також наголосила на невідворотності відповідальності кожного працівника за недосконале виконання службових обов’язків.

Як зазначалося, необхідно посилити роботу з митними посередниками. У 2009 році буде розроблена система підвищення відповідальності митних брокерів та перевізників за роботу.

Колегія також визначила ще резервом роботи Держмитслужби контроль за правильністю класифікації товарів.

Питання якості боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил розглядається на кожному засіданні Колегії – це одне з найголовніших завдань Митної служби України. І хоча Колегія відзначила деякі зрушення, все ж констатувала, що ефективність роботи тут недостатня. Слід докорінно змінити стратегію та підходи до цієї роботи. Зокрема, не використовуються аналітичні підходи до роботи з протидії контрабанді та порушенням митних правил.

Як зазначалося, нещодавно Президент України підписав Указ про введення у дію рішення РНБО, котре, зокрема, передбачає внесення до Верховної Ради України низки проектів законів. Ці законопроекти дозволять забезпечити (з митної компетенції):

1. Посилення правоохоронної функції Митної служби, надання права оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства; 

2. Декриміналізацію  статті про контрабанду. Це передбачає лише конфіскацію товарів, затриманих як контрабанда – не порушуватимуться кримінальні справи, не витрачатиметься дорогоцінний час на судові розгляди, крім того працюватиме принцип невідворотності покарання за контрабанду, оскільки товар конфісковуватиметься в дохід держави.

Колегія визнала роботу низки митних органів у напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил незадовільною. Заступники начальників цих митниць, що відповідають за правоохоронну роботу, звільнені.

 

Джерело: Державна митна служба України